Vánoce už klepou na dveře! 5 TIPŮ na nejrychlejší vánoční cukroví

Vánoční cukroví

Vánoce jsou svátky klidu a míru! Předvánoční čas je ale v dnešní společnosti bohužel o úplně něčem jiném. Času totiž není nazbyt. Zjednodušte si život a zkuste rychlé recepty, vánoční cukroví stihnete jedna dvě.

Vánoční cukroví je tradice, kterou si lze ulehčit nebo trochu přizpůsobit dnešní hektické době. Podívejte se na velmi rychlé recepty na skvělé cukroví:

Opilé švestky

Ingredience: 250 g sušených švestek, 1 dl rumu (slivovice nebo griotky), hrst mandlí a 200 g čokolády na vaření.
Postup: Švestky zalejte rumem a nechte půl hodiny odpočívat. Pak švestky vyjměte, do každé dejte jednu mandli a máčejte je v čokoládě, rozpuštěné nad vodní lázní. Pokládejte je na pečicí papír a nechte ztuhnout.
Vánoční cukroví

Zdroj: isifa.com
 

Extra rychlé kokosky

Ingredience: Plechovku slazeného kondenzovaného mléka, strouhaný kokos (asi 150 gramů).
Postup: Míchejte mléko a kokos, dokud nevznikne tuhá lepivá hmota. Z ní vytvořte menší kopečky a kokosky pečte při 150 stupních přibližně 15 minut.

Pudinkové kuličky

Ingredience: kakao, 10 dkg másla, 20 dkg cukru moučka, 4 balíčky vanilkového pudinkového prášku, rum, kokos nebo mleté oříšky.

Postup: Smíchejte pudinkový prášek, moučkový cukr, kakao a změklé máslo, pak přilijte trochu rumu (podle chuti) a vypracujte těsto. Z těsta pak vytvářejte kuličky, které můžete obalit v kokosu nebo v oříšcích.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na