Hrobníci na výletě? Šokované cestující metra zaskočila dvojice s rakví: Vysvětlení překvapilo i policii

Šokovaní cestující zírali na mladíky stěhující rakev metrem

Cestující moskevského metra byli v šoku, když v neděli večer do vagonu nakráčela dvojice mladých mužů nesoucích rakev. Někteří byli pohoršeni, další zajímalo, kdo se nachází uvnitř. Další začali mladíky pobaveně filmovat.

Nejen ruské sociální sítě řešily palčivou otázku: Kdo byli oni muži, kteří v neděli večer napochodovali kolem osmé večer do stanice metra Novokosino s rudým „penálem“? Proč ho vezli podzemkou a to přes dva přestupy až do stanice Tulskaja? A proč vlastně s rakví cestovali metrem? Jednalo se jen o vtip, nebo bylo v truhle i tělo?

„Nejprve byli všichni až agresivní,“ svěřil se jeden z nosičů morbidního předmětu, 30letý Vasjan Vorobej. „Všichni se nás ptali, co to má znamenat, přitom jsme dokonce za rakev zaplatili zvláštní jízdenku v hodnotě 60 rublů (20 korun). Dokonce nás kontroloval i revizor a pustil nás dál,“ dodává Vorobej.

Reakce přítomných byla ovšem okamžitá. Rakev zkontrolovalo několik policistů. Ověřovali si především to, že je rakev prázdná. Zaměstnanci metra ovšem museli probrat se svými nadřízenými, zda je přeprava rakve metrem vůbec možná. Nakonec mladíkům povolili předmět převézt. K čemu ji ale tihle dva podivní stěhováci měli?

Světlo do věci vnesl až Vorobej. „Jsem zpěvák a tu rakev jsem si koupil nedávno za 2000 rublů (680 Kč – pozn. red). Potřebuju ji na vystoupení, vylézám z ní. Jenže dodávka, kterou jsem měl před koncertem objednanou, nedorazila a museli jsme se tedy nějak přesunout sami,“ objasňoval s tím, že nečekal, kolik rozruchu a agrese jejich přesun vyvolá.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na